Işıltı İnşaat Sonrası Temizlik Şirketi, inşaatı yeni bitmiş villaların, kiracı çıkmış dairelerin, boya badanası yapılmış evlerin ve her türlü mekanın inşaat sonrası temizliğini, güvenilir ve uzman temizlik kadrosuyla en iyi şekilde yapmaktadır. Sağlıklı ve hijyenik bir inşaat sonu temizlik hizmeti için, daire, villa, ofis, dükkan ve evlerin boş olmasında fayda vardır. Işıltı ev temizlik şirketi, eşyalı ev, daire ve ofislerde de bir gün içinde komple inşaat temizliğini en iyi şekilde gerçekleştirmektedir.

İnşaat sonu temizlik firması; cam ve çerçeve temizliği, zeminlerin temizliği, peteklerin temizliği, mutfak dolaplarının temizliği, wclerin dezenfekte edilmesi gibi ev temizlik hizmetlerinin, antibakteriyel temizlik ürünleri ve makineler ile birlikte uzman temizlik şirketleri tarafından yapılması gerekir. Gündelikçi temizlik personelleri tarafından yapılan ev temizliklerinden farklı olup kirin ve artıkların yumuşatılaraktan yüzeyden çıkartılması ve yüzeyin arındırılması gerekir.

İnşaat  temizliği, inşaat zamanından kalma kalıntıları, harç, etiket, bant, derz artıkları, alçı, sıva döküntüleri ve kirin farklılığı açısından farklı bir uzmanlık gerektirir. Hassas granit, cam, evye, çelik gibi yüzeyler üzerinden fosilleşmiş kirleri çizmeden kısa sürede almak için kimyasal ve hijyen eğitimlerinin tümünün edinilmesi gerekir. Eski evlerde ve inşaatı bitmiş yeni nesil evlerde, mutlaka cam silme güvenlik aparatlarının uzman kişiler eşliğinde, uygun kısımlara takılması sağlanmalıdır. Ev sahipleri bu konulara duyarlık göstermeli ve yeterli donanıma sahip olmayan ev temizlik şirketleri çalıştırılmamalıdır.

Temizlik şirketi değiştirebilirsiniz fakat evinizin duvarları gibi sabit kısımlarını değiştiremezsiniz. İşte bu yüzden ve oluşabilecek riskler açısından evlerde ve ofislerde tüm güvenlik önlemleri alınmalı, günlük önlemler ve hazırlıksız planlar ile hizmet alımı yapılmamalıdır. Hayati riskleri ortadan kaldırmaktan bahsederken, temizlik işinin daha ekonomik olacağı gibi avantajları söylemeye gerek olmadığı düşünülmektedir. Işıltı Temizlik, referanslarından da görüldüğü gibi, tüm sorumluluklarının bilinci ile, personellerine, hijyen eğitiminin yanı sıra iş güvenliği, yüksekte çalışma eğitimleri, ilk yardım, psiko teknik gibi eğitimleri aldırmakta ve hizmet alıcılarını da sorumlulukları konusunda aydınlatmaktadır.

İnşaat sonu temizlikte kullanılan kimyasallardan bazıları; kir ve cila sökücü, çelik parlatıcı, ahşap temizleyici, fayans – derz dolgusu temizleyicidir. Ev temizliğinde çalışacak kişilerin, ürünlerin konsantrasyonu ve yüzeyin uygunluğuna göre hazırlanması konusunda bilgilendirilmesi gerekir.

Yukarıdaki maddelere dikkat edildiğinde, ev, ofis, villa ve her türlü binaların inşaat temizliğinin hiç de zor olmadığı görülecektir.